İçeriğe geç

En pahalı gıdalar

TAT OLMADAN OLMAZ! New York’ta Serendipity 3 tarafından hazırlanan Frrrozen Haute Chocolate dondurma sundae tarafından hazırlanan 28 farklı kakao ve 23 kadrat altın bulunmaktadır. Bu gülünç lüks tatlıyı beyaz ve çikolata renkli elmaslarla süslenmiş altın bir kaşıkla yiyorsun, böylece zaferiniz yürüyecek. Neyse ki, yanında fincan ve altın kaşık alabilir. Eğer 25.000 dolar ödediysen, hepsi bu!

Eğer SEA Hint felsefesi “sazy” olduğunu düşünüyorsanız, biz şu anda size tam tersini kanıtlamak üzereyiz. Londra’da Bombay Brasserie çok pahalı bir köri yemek hazırlanıyor. Yengeç, havyar, düzgün, deniz kulağı eti ve bıldırcın yumurtası altında sarılmış İskoç ıstakozu ile servis edilen yiyeceklere “Denizden Hazine” lakabı verildi ve fiyatı 3.200 dolar.

Londra’daki Honky Tonk restoranı, beklenmedik bir performans sergilerek dünyanın en pahalı burgerini üretmektedir. Hayatınızda bu kadar çok uluslararası hamburger yediniz mi bilmiyoruz, ama 220 gram biftek, 60 gram Yeni Zelanda geyik eti, salampeyniri, akçaağaç şurubuna batırılmış pastırma, havyar, ördek yumurtası ve İran safranları da dahil olmak üzere altın kaplama ekmekli bir hamburger yemediğinize eminiz. Fiyatı 1700 dolar.

OMLETE’YE NE ÖĞRENİyorSUN? New York’taki Le Parker Meridien Hotel’in omlet tarifi şöyledir: iki yumurta, iki orta boy patates, bir büyük ıstakoz ve 300 gram havyar. İster sabahları deniz mahsullü omlet olsun, ister bu omlet için ödeyeceğin 1000 dolarlık hesap olsun, buna sen karar verirsin.

BU ELMAS! Krispy Kreme tarafından Londra’da yaratılan bu çok özel çörek dünyanın en pahalı çöreğidir. Dom perignon şampanya jölesi, Belçika çikolataçiçekleri ve yenilebilir elmasolan bu çöreğin aslında bir hayır kurumuna katkıda bulunup bulunacağı bilinmiyor. ancak satıştan elde edilen gelirler İngiltere’deki yardıma muhtaç çocuklar için kullanılıyor. 1000 doların varsa, seni bu tarafa götürelim.

PİzZANIN SULTANI Ninja Kaplumbağaların Michalengelo’su bu pizzayı görse “Cowabungaaa!” diye bağırarak bayılırdı. Stevenson Pizza Kanada’da hemen hemen tüm deniz ürünleri ile bu çok özel pizza sunuyor, ıstakoz Alasko denim balık, füme somon istiridye ve havyar için. 720 dolara tabii ki.

EN PAHALI ÇORBA “Buda Duvardan Atlar” çorbası, Londra’daki Kai Mayfair restoranının spesiyalitelerinden biri, besleyici olduğu kadar pahalıdada da. Japon çiçek mantarı, deniz hıyarları, tavuklar, domuzlar ve ginseng içeren çorba, şimdilik dünyanın en pahalı çorbası unvanını elinde tutuyor. Bu çorbayı içmek istiyorsanız, restoranı 5 gün önceden bilgilendirmeniz gerekmektedir. Ve 190 dolara hazırlanın!

SOĞUK DEMEYIN! Dünyanın en iyi bilinen “sokak yemeği” sosislisini hiç görmedin. Bu sosisli, Juuni Ban Tokto Köpek, Seattle’da bir yemek kamyonu için hazırlanıyor. Bu füme peynir gibi ilginç maddeler içerir, terrier sos pişmiş soğan, Maitake mantar, biftek, havyar, Japon mayonez. Bu sosisli sandviçi yemek için ödemen gereken para 169 dolar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir