İçeriğe geç

Jennifer Lawrence, Adam McKay’in yeni filmi Don’t Look Up’ta başrol…

Jennifer Lawrence, Adam McKay’in yeni filmi Don’t Look Up’ta başrol de oynayacak. Doctor Strangelove ve Network gibi karanlık bir hiciv olduğu söylenen film, bu yıl Netflix’te izleyicilerin beğenisine sunulacak.

2016’da The Big Short ile En İyi Özgün Senaryo Dalında Oscar kazanan Adam McKay,yeni bir filmle sinemalara dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Veraset dizisiyle adından söz eden McKay, Bong Joon-ho ile birlikte parazit in dizi uyarlamasını da üreteceğini duyurdu, yeni filmi Don’t Look Up için Netflix ile anlaştı.

Netflix’in haklarını satın almasıyla birlikte, üretim süreci hızla ilerlemeye başlıyor ve çekimlerin Nisan ayında başlaması planlanıyor. Ayrıca, Netflix filmi bu yıl piyasaya sürülecek. Bu da McKay’in yeni filminin bu yıl ödül sezonunda seyircikarşısına çıkacak. Henüz bir açıklama yapılmazken, Netflix’in sinemalarda ödül sezonu filmlerini yayınlaması, McKay’in yeni filminin Netflix’e gelmeden önce sinemaları da ziyaret edeceğini gösteriyor.

Jennifer Lawrence Will Star in Don’t Look Up With Adam McKay İmzalandı

Öte yandan, film hazırlıkları hız kazanırken, yıldız olacak isim ortaya çıktı. Don’t Look Up, en son Dark Phoenix’te rol alan Oscar ödüllü aktris Jennifer Lawrence’ı canlandıracak. Daha önce birçok filmde çalışmış olan ve yeni filmi Amsterdam’da rol alan Lawrence, bunun yerine Adam McKay’in yeni projesini seçmiş gibi görünüyor.

The Big Short and In Vice’da Amerikan siyasetine hicivli bir dille ekonomi dünyasına ışık tutan McKay, basın endüstrisini benzer tonlu bir filmle inceleyecek. McKay’in senaryosu, bir meteorun altı ay içinde Dünya’yı yok edeceğini öğrenen iki uzay bilim adamının hikayesini anlatıyor. İnsanları yaklaşan yıkıma karşı uyarmak isteyen bu iki uzay bilim adamı kötü haberi duymak için basın turuna çıktılar.

Don’t Look Up’ın Wag the Dog, Doctor Strangelove ve Network gibi karanlık bir hiciv olduğunu söyleyen McKay, filminin yarısı kadar iyi olursa mutlu olacağını da sözlerine ekledi. McKay’in Doctor Strangelove ve Network gibi filmlerden örneği, insanları uyarmak için basının desteğine ihtiyaç duyan uzay bilimcilerinin çarpık bir sırada çok tatsız bir yolculuk beklediklerini gösteriyor.

Kaynak:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir