İçeriğe geç

29. Gotham Ödülleri sahiplerini buldu. Evlilik Hikayesi Noah Baumbach tarafından…

29. Gotham Ödülleri sahiplerini buldu. Evlilik Hikayesi Noah Baumbach tarafından Dört kategoride, En İyi Film de dahil olmak üzere verilmiştir.

Bağımsız filmler ödülünün en önemli duraklarından biri olan Gotham Ödülleri,dün gece 29. bir keresinde sahiplerini bulmuşlardı.

Noah Baumbach’ın Evlilik Hikayesi, The Farewell, Adam Sandler’ın Kesilmemiş Mücevherleri ve Joe Talbot’un yönettiği Netflix filmi Evlilik Hikayesi, San Francisco’daki The Last Black Man’in adaylıklarının ilk aşamasına yer verdi. Ödüllerin dağıtıldığı gece, tek bir prodüksiyon diğerlerinin önüne geçmek başardı. Bu yapım Noah Baumbach’ın son beğenilen filmi Marrige Story’dir. Filmin başrollerinde Adam Driver ve Scarlett Johansson yer almaktadır. En iyi film, izleyici ödülü, En İyi Senaryo (Noah Baumbach) ve En İyi Erkek Oyuncu (Adam Driver) ödüllerini aldı. Evlilik Hikayesi Gotham Ödülleri’nde bu başarı bir kez daha Baumbach yeni film oscar yarışında bu yıl oldukça iddialı olduğunu gösterdi.

Dört ödüllü Evlilik Hikayesi’nin Awkwafina tarafından The Farewell filmiyle kutlanan gecede En İyi Kadın Oyuncu ödülü, The Waves ile dikkat çeken Taylor Russell’a verildi. Bingham Ray, Laure De Clermont-Tonnerre’ninJoel Talbot ve Olivia Wilde ile birlikte En İyi Çıkış Yapan Yönetmen ödülüve Mustang için en iyi aday adayları ile En İyi Çıkış Yapan Yönetmen ödülünü kazandı. Bir diğer önemli ödül ise Amerikan Fabrikası’nınEn İyi Belgesel ödülüydü, Apollo 11 ve One Child Nation gibi çok beğenilen belgeseller değil. Gotham Ödülleri’ndeki bu sürpriz seçim, En İyi Belgesel Oscar yarışında Amerikan Fabrikası’nı göreceğimizi gösteriyor.

29. Gotham Ödülleri

En İyi Film

Veda
Kesilmemiş Taşlar
Dalga

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir