İçeriğe geç

Aşı Adayları Çin’de Yayılan Ölümcül PigFire Hastalığı için geliştirilmiştir

Çin’de domuz nüfusunu yok bulaşıcı ve ölümcül enfeksiyon Afrika domuz yangın hastalığı kontrol etmek için yarış devam ediyor. Şimdiye kadar hiçbir tedavi veya etkili aşı bulunamamasına rağmen, bu hafta ki haberler umut verici özellikleriyle dikkat çekti.

Reuters’in Cuma günü Pekin devlet medyasına aktardığına göre, Çin’deki bir hükümet tarafından işletilen bir araştırma tesisinde ölümcül domuz hastalığına karşı laboratuvar testlerine karşı bağışıklık ları olduğu kanıtlanan iki aşı adayı geliştirildi. Raporda ayrıca klinik deneylerin planlandığına dair vaatlerde de yer aldı. Çin Ulusal Radyosu tarafından yayınlanan bir online raporda, dedi ki: “Seni hayal kırıklığına uğratmayacağım.” Çin Tarım Bilimleri Akademisi bir sonraki adımda pilot ve klinik çalışmaların ve aşı üretiminin ilerlemesini hızlandıracaktır.” ifadesi yer aldı.

Öte yandan, Pekin domuz yangını hastalığı nedeniyle kaç hayvanın telef olduğunu belirtmese de, Rabobank geçen ay 200 milyon hayvanın etkilenebileceğini ve üretimin 0 oranında düşebileceğini öngördü.

Bu rakam, ABD envanterinde toplam 75 milyon domuzla karşılaştırıldı. Afrika domuz ateşi salgınları da Vietnam, Kamboçya ve Moğolistan gibi diğer Asya ülkelerinde bildirilmiştir, hangi mevcut endişeleri hastalığın AMERIKA Birleşik Devletleri ulaşabilir ve önemli ekonomik etkilere neden olduğunu göstermektedir. Buna ek olarak, Afrika domuz yangın Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü’nün

Görüşmede Pazar günü Paris’ te yapılacak yıllık toplantıda görüşü Ne de olsa, BM üyesi kuruma gideceğim domuz yangınının yayılmasını izliyorum ve uluslararası hayvan ticareti için standartlar belirliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı bilim adamları da Afrika domuz nezlesi için bir aşı çalışması yoğunlaştırıyor, hangi ajansı veteriner mikrobiyologlar yardımıyla şimdiye kadar üç genetik olarak düzenlenmiş aşı adayları geliştirdik diyor.

Pek çok kişi aşıların incelenmesi konusunda iyimser olsa da, bazı bilim adamları çok fazla iyimserliğe karşı uyarıda bulunuyor. Paul Sundberg,ABD merkezli Domuz Sağlığı Bilgi Merkezi’nde vetereiner ve vetereiner başkan yardımcısı, aşı teoride ticari domuzlar için işe yarayabilir dedi, ama bu aşı ile bazı sorunlar vardır.

“Aşının yakın zamanda yaban domuzlarında ya da ticari domuzlarda kullanıldığını göreceğinizi sanmıyorum.” Sundberg, Afrika domuz ateşi 20’den fazla farklı türleri olduğunu ve yabani domuzçalışanların evcil domuzlar etkili veya güvenli olmayabilir sözlerine ekledi.

Çin’e ulaşana kadar Sundberg, Pekin’in domuz popülasyonundaki Afrika domuz yangınının yayılmasını durdurmak için gösterdiği umutsuz çabaların laboratuvarda riskli veya tehlikeli araştırmalar içerebileceğini öne sürdü. “Bu, söz konusu virüsü durdurmak için bir şey bulma amaçlı bir girişimdir ve girişimin kendisi kendi içinde çok tehlikeli olabilir, çünkü virüsü çoğaltabilir, virüsü sürdürebilir ve endemik hale getirebilir.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir